O akcji

„Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci. Jeżeli mają możliwość zabawy, dostają prezenty to szpital nie kojarzy im się tylko z bólem, ale również z czymś przyjemnym. Dla nas to łatwiejsze ich leczenie"- mówi Bożena Ubik- Wróbel ordynatorka oddz. dziecięcego w szpitalu w Oświęcimiu.

Poduszka dla Maluszka,

to ogólnopolska akcja charytatywna, skupiająca wokół siebie od 9 lat ludzi otwartych, chętnych na dokonywanie zmian, empatycznych i serdecznych. To idea, w ramach której gromadzone są środki finansowe na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe kolorowe poduszki –przytulanki- dla dzieci tam przebywających. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej „Splot”.

Poduszkowy Korowód Św. Mikołaja

Zbiórka środków finansowych odbywa się co roku na przełomie listopada/grudnia, tak, aby przez cały magiczny świąteczny okres nasz specjalny Poduszkowy Korowód Św. Mikołaja mógł odwiedzić tych najmniejszych pacjentów w szpitalach. Nasz wyjątkowy orszak dociera do szpitali w wielu miejscowościach. Podczas tych wizyt dzieci otrzymują kolorowe poduszeczki z wielkiego mikołajkowego worka, a pomocnicy- skrzaty rozdają garściami pyszne smakołyki, owoce, kolorowanki i zabawki. Tylko w roku 2018 odbyły się wizyty w 13 oddziałach. Coroczny korowód mikołajkowy to chwila, na którą czekają zarówno mali pacjenci jak i lekarze. W grudniu każdy z nas potrzebuje ciepła, miłości i przytulenia. To wszystko daje poduszka, ta kolorowa i radosna.

Poduszkowa metamorfoza!

Nie tylko poduszki będące symbolem akcji, ale również kołdry, pościele i koce trafiają do oddziałów, do których przybywamy z naszą metamorfozą. Współpraca z naszymi partnerami umożliwia nam zakup doposażenia w najlepszych cenach, dzięki czemu dodatkowo wymieniamy krzesła, komody, wyposażenie AGD/RTV, stoły, prześcieradła, kupujemy oczyszczacze powietrza czy wentylatory. Skupiamy się nad podniesieniem jakości wyposażenia oddziałów, w których sprzęt i umeblowanie sięgają czasami nawet lat 80'tych. Dla lekarzy najważniejsze jest, by pacjent- szczególnie ten mały, miał warunki komfortowe i przyjazne. Chcemy tworzyć oddziały kolorowe, profesjonalne i nowoczesne- to misja, którą Poduszka dla Maluszka sukcesywnie realizuje od kilku lat.

Ludzie, ludzie, ludzie...

Gdyby nie WY, ta akcja mogłaby się zwijać. To właśnie ludzie tworzą magię Poduszki dla Maluszka i sprawiają, że jest to tak wyjątkowa inicjatywa. Kilka lat temu rozdawaliśmy kolorowanki z Zakładu Karnego w Wojkowicach, potem ktoś przysłał ręcznie robione poduszeczki… A to był dopiero początek, bo ilość pomysłów i projektów, które zorganizowaliście jest niesamowita. Gdyby nie ludzie, to pierwsza akcja nie miała by muzycznej oprawy, a w siódmej i ósmej nie odbyłyby się maratony taneczne. Sprzedawaliście ciasto, prowadziliście warsztaty z pomagania i dziergania poszewek, a od kilku lat Wasze serca otworzyły nam możliwość prowadzenia zbiórki w sieci sklepów JYSK, gdzie ekipy 230 punktów kwestują przez 5 tygodni i organizują spotkania mikołajkowe.


Wszystkie edycje

Partnerzy