Poduszkowa akcja w JYSK

Już po raz 9. JYSK rusza z akcją Poduszka dla Maluszka. Od 11 listopada do 22 grudnia 2019 roku w całej Polsce przeprowadzimy zbiórkę. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie oddziałów dziecięcych oraz zakup kolorowych poduszek dla przebywających w szpitalach dzieci. Puszki będą stały przy kasach we wszystkich sklepach JYSK.

„Poduszka dla maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana przez stowarzyszenie SPLOT. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby kolorowych poduszek dla maluchów w szpitalach, a także – zgromadzenie środków finansowych na doposażenie placówek medycznych. JYSK - jako główny partner – aktywnie angażuje się w te działania, organizując we wszystkich sklepach zbiórkę pieniędzy i wspierając akcję organizacyjnie. W ubiegłym roku do puszek klienci JYSK wpłacili ponad 70 tys zł.

Akcja Poduszka dla Maluszka to przede wszystkim uśmiechy na twarzach dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Kolorowa poduszka, którą podczas wizyty w szpitalu otrzymują mali pacjenci jest dla nich wielką radością i z pewnością umileniem pobytu. „Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci. Jeżeli mają możliwość zabawy, dostają prezenty to szpital nie kojarzy im się tylko z bólem, ale również z czymś przyjemnym. Dla nas to łatwiejsze ich leczenie"- mówi Bożena Ubik-Wróbel ordynatorka oddziału dziecięcego w szpitalu w Oświęcimiu.


Szczególną atrakcją jest poduszkowy korowód św. Mikołaja, czyli odwiedziny dzieci w szpitalach w Polsce. Korowód tworzą organizatorzy„Poduszki dla Maluszka” oraz pracownicy – wolontariusze JYSK. W tym roku w akcję zaangażuje się także Zarząd JYSK Polska, odwiedzając pod koniec grudnia dzieci w jednym z trójmiejskich szpitali.

Drugim równie ważnym celem zbiórki jest doposażenie oddziałów dziecięcych i ich metamorfoza. Większość zebranych środków przeznaczanych jest na wyposażenie szpitali w niezbędny sprzęt i wyposażenie, w zależności od zapotrzebowania.

„W ubiegłym roku byliśmy w Chrzanowie, gdzie zakupiliśmy nowe meble do świetlicy, bo stare pamiętały lata 80-dziesiąte, pomogliśmy przenieść pokój pielęgniarek do większego pomieszczenia, a szpitalne sale wyposażyliśmy w nowe krzesła, pościele i koce. Poprawiło to komfort pracy pielęgniarek i lekarzy”- mówi Rafał Andreas, kierownik sklepu JYSK w Katowicach i organizator akcji.

Tegoroczna edycja odbędzie się między 11 listopada a 22 grudnia we wszystkich sklepach JYSK, zbiórka będzie także prowadzona on-line na profilu Poduszka dla Maluszka.

Celem podobnie jak w ubiegłych latach jest poprawa jakości pobytu i pracy na oddziałach dziecięcych w szpitalu.