Poprzednie edycje

I edycja - rok 2011

Na prezenty mikołajkowe dla dzieci z Kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

2011 rok był pierwszym, w którym Rafał Andres, Aleksandra Łacek oraz koordynatorzy programu „Tak dla transplantacji” zorganizowali akcję „Poduszka dla Maluszka”. Zbiórka odbyła się na przełomie października i listopada w dwunastu placówkach edukacyjnych z Gminy Brzeszcze i po jednej z Kęt i Czechowic- Dziedzic.  Na ich apel o poduszki odpowiedziała również Grupa „Tęcza” oraz wiele prywatnych osób. W trakcie pierwszej edycji zebrano 57 poduszek, które Św. Mikołaj przekazał dzieciakom z kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz 5 247,17 zł na organizację obozu rehabilitacyjnego dla dzieci po transplantacji w Kluszkowcach.

II edycja - rok 2012

Na prezenty mikołajkowe dla dzieci z Kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Podczas drugiej edycji „Poduszki dla Maluszka” do akcji włączyły się placówki edukacyjne z Kęt, Oświęcimia, Włosienicy, Brzezinki i Gminy Brzeszcze. Blisko 100 wolontariuszy z 17 szkół zebrało rekordową kwotę 6 429,88 zł oraz 126 poduszek przytulanek. Drugą edycję wsparli m.in.: P.O. Prezydenta Oświęcimia, Burmistrz Brzeszcz, Dyrektor ZOZ Oświęcim, Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu oraz wiele firm, instytucji i osób prywatnych.  Do grona organizatorów włączyła się również Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca. Na obóz w Kluszkowcach wyjechało 8 osób, a zebrane w czasie akcji poduszki rozdano w Śląskim Centrum Chorób Serca oraz Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu.

III edycja - rok 2013

Na prezenty mikołajkowe dla dzieci z Kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi.

Oświęcim, Kęty, Rajsko, Włosienica, Gmina Brzeszcze, Zabrze, Dąbrowa Górnica, Łódź, Rybnik, Mysłowice, Bytom, Mikołów, Bielsko-Biała i Czechowice- Dziedzice to miejsca, w których zawitała III edycja Poduszki dla Maluszka. Pod honorowym patronatem między innymi: prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali, prof. dr hab. n. med. Jacka Białkowskiego i marszałków śląska i małopolski ponad 200 wolontariuszy kwestowało na terenie swych placówek oświatowych. Zebrano 4 487,17 zł i 123 poduszki, które powędrowały do dzieci przebywających w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu, klinice Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi.

IV edycja - rok 2014

Na prezenty mikołajkowe dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz spełnienie marzeń najmłodszych pacjentów.

Rekordowy rok z mnóstwem inicjatyw i wielkim zaangażowaniem społecznym, tak w skórócie możemy podsumować IV edycję naszej akcji. Przy wsparciu m.in. prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali (Dyrektora kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca) oraz Sabiny Bigos- Jaworowskiej (Pani Dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu) w akcję zaangażowano 42 placówki edukacyjne, które przez miesiąc zbierały środki finansowe oraz poduszki przytulanki. Po raz pierwszy z mocnym akcentem w kwestę zaangażowała się sieć sklepów JYSK wystawiając 20 puszek w swoich sklepach. Wszystkie podjęte inicjatywy były bardzo kolorowe, radosne i przynoszące wiele radości dzieciom. Wśród nich było 40 poduszek ręcznie malowanych przez dzieci z krainy zabawy w M1 w Zabrzu. Otrzymaliśmy 50 poduszek uszytych z motywem przewodnim kompletów pościelowych JYSK. W akcję zaangażował się również Zakład Karny w Wojkowicach, przekazując kolorowanki narysowane przez przebywających tam osadzonych. Swoją Poduszkę dla Maluszka przekazały również kabarety Smile i Jurki. Podczas IV edycji akcji zebrano 9 933,88 zł oraz 767 poduszek.

 

V edycja - rok 2015

Na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci przebywających w klinice i poradni Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu oraz spełnianie marzeń najmłodszych pacjentów.
Jubileuszowa V edycja akcji "Poduszka dla Maluszka" była wyjątkowa. Razem pobiliśmy wszystkie liczby poprzednich edycji. Po raz drugi akcję wsparł nasz partner główny- sieć sklepów JYSK Polska- w punktach sprzedaży stanęło aż 36 puszek, a liczba zaangażowanych w akcje placówek edukacyjnych wzrosła do 52. Zbiórka była również prowadzona przez portal siepomaga.pl. Co najważniejsze rekordowe były wyniki zbiórki. Zebraliśmy 15 322,84 zł i 1062 poduszki- więcej niż łącznie w poprzednich 4 edycjach! Po raz kolejny otrzymaliśmy również 50 poduszek uszytych z motywem przewodnim kompletów pościelowych JYSK. Wszystkie kolorowe poduszki trafiły do małych pacjentów podczas wizyt mikołajkowych, wielkanocnych i z okazji dnia dziecka. Natomiast zebrane środki finansowe zostały przeznaczone na spełnienie marzeń małych pacjentów obu szpitali.

VI edycja- rok 2016

Na zakup prezentów mikołajkowych dla dzieci przebywających w klinice i poradni Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu oraz doposażenie oddziałów dziecięcych w tych szpitalach.

VI edycja była niezwykła, ponieważ po raz pierwszy główna zbiórka nie odbyła się w placówkach edukacyjnach, została natomiast przeprowadzona na terenie skepów JYSK i u pozostałych partnerów. Nie zniechęciło to jednak współpracujących z nami od lat szkół, które postanowiły mimo wielu zmian w procedurach przeprowadzenia zbiórki dołączyć do VI edycji akcji. W konsekwencji zbiórka odbyła się w prawie 40 sklepach JYSK i 32 placówkach edukacyjnych oraz przez portal siepomaga.pl. Zebraliśmy łącznie 14 805,39 zł i 702 poduszki. Za zebrane środki zakupilismy nie tylko prezenty mikołąjkowe, ale także 250 poduszek, 50 kołder i 14 nawilżaczy powietrza, które trafiły na oddziały dziecięce obu szpitali.